Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum Jihlava, příspěvková organizace

Tel.: 567 570 052
E-mail: jidelna.demlova28@seznam.cz

Úřední hodiny: pondělí až pátek 07:00 až 08:00

Jídlo je dětem podáváno třikrát denně, při stolování jsou děti vedeny k samostatnosti a sebeobsluze, do jídla nejsou nuceny, ale snažíme se o maximální motivaci formou osobního příkladu a přiznání kompetence výběru dítěti (můžeš se sám rozhodnout, kolik si jídla vezmeš a sám si podle chuti přidat). Kromě pití k jídlu mají děti během celého dne možnost využít pitného režimu a podle potřeby se napít z hrnečku, který si přinesly z domova, a který odpovídá hygienické normě. Pitná voda, šťáva nebo džus jsou dětem dostupné celý den a mohou se i samy kdykoliv obsloužit.

Vycházíme vstříc dětem se speciálními požadavky na stravování (potravinové alergie, diety, či omezená hybnost).

Přesnídávky, svačiny, oběd a pitný režim jsou pro Mateřskou školu Demlova 28 a Mateřskou školu Mašinka Demlova 34 a zajišťovány ve školní jídelně při Mateřské škole a Speciálně pedagogickém centru Jihlava.

Přihlašování a odhlašování strávníků provádí zákonný zástupce dítěte prostřednictvím třídních učitelek do 14.00 hod na následující varný den. Při nemoci je možné si první den jídlo odebrat v jídlonosiči v čase 15 minut před výdejem oběda v jídelně mateřské školy Demlova 28 nebo přímo ve výdejnách odloučených pracovišť MŠ – Demlova 34 a Na Stoupách. Na další dny nepřítomnosti musí zákonný zástupce strávníka odhlásit (dle zákona není nárok na dotovanou stravu). Za neodhlášené, neodebrané jídlo se finanční náhrada neposkytuje.

Informace o alergenech

Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 ze dne 25. října 2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, ukládá povinnost stravovacím provozům uvádět alergeny obsažené v nabízených pokrmech s účinností od 13. 12. 2014. Alergeny se rozumí potraviny uvedené v Příloze II Nařízení 1169/2011. Nařízení ukládá povinnost vyznačit u nebalených potravin (mezi které, dle článku 1 odst. 3 nařízení, patří i pokrmy) na viditelném místě písemný výčet stanovených alergenů obsažených v nabízených pokrmech (včetně nápojů).

Způsoby informování v naší školní jídelně

1. vyvěšením seznamu alergenů
  2. uvedením přímo v jídelníčku
  3. bližší informace předaná na osobní vyžádání vedoucí ŠJ